fbpx

Technikum Gastronomiczne Kraków – dlaczego warto wybrać tę szkołę?

Marzysz o nauce w Technikum Gastronomicznym w Krakowie? Wybór odpowiedniej szkoły jest bardzo ważny, ponieważ może on pomóc Ci ukierunkować Twoje preferencje zawodowe. Zobacz, co wyjątkowego oferuje swoim kandydatom Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2. Przekonaj się, że Z S G nr 2 jest szkołą, której wybór warto rozważyć w procesie rekrutacji.

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie

W ramach Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie działa Technikum Gastronomiczne nr 11, Branżowa Szkoła I Stopnia nr 10 oraz od września 2020 Szkoła Branżowa II Stopnia nr 3. W 2019 roku Nasza Szkoła zajęła 3 miejsce w rankingu najlepszych krakowskich Techników i Szkół Zawodowych. Tym samym została uznana za najlepszą szkołę gastronomiczną w Krakowie. Nasza szkoła znajduje się w Podgórzu i oferuje uczniom możliwość kształcenia w zakresie gastronomii, na kierunkach takich jak:

  • technik żywienia i usług gastronomicznych ze specjalnością dietetyka,
  • technik technologii żywności ze specjalnością dietetyka,
  • technik usług kelnerskich ze specjalnością barman,
  • kucharz z elementami kuchni świata,
  • kelner z elementami serwisu specjalnego,
  • cukiernik z elementami nowoczesnych technik dekorowania.

Dlaczego warto wybrać Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie?

 

 

Wybierz technikum gastronomiczne blisko centrum miasta – Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie

Jednym z dużych plusów naszego Technikum Gastronomicznego jest jego lokalizacja. Nasza Szkoła znajduje się w starej części Krakowa – Podgórze. Dzięki temu można dojechać do niej różnymi środkami komunikacji, bez względu na to, z której strony miasta chce dojeżdżać uczeń. Ponadto, Podgórze to dzielnica atrakcyjna kulturowo, o bogatych walorach krajobrazowych i historycznych, a jednocześnie znajdująca się blisko miejsc stanowiących dla wielu młodych ludzi centrum ich życia towarzyskiego.

Odbywaj praktyki z Z S G nr 2 w najlepszych polskich hotelach i restauracjach

W Naszej Szkole,oprócz zajęć praktycznych, uczniowie odbywają praktyki w zakresie wybranej przez siebie specjalizacji w zakładach pracy. Tego typu praktyki mają za zadanie wdrożyć uczniów w zawód, jaki chcą wykonywać w przyszłości. Uczniowie mają okazję przez okres ośmiu tygodni sprawdzać swoje umiejętności zawodowe, a także zmierzyć się ze stresem i odpowiedzialnością, pracując dla realnych klientów.  Jako Zespół Szkół Gastronomicznych współpracujemy z renomowanymi lokalami – najlepszymi krakowskimi hotelami i restauracjami. Dzięki temu nasi uczniowie mogą odbyć swoje praktyki w prestiżowych miejscach, między innymi w hotelach Novotel City West, Radisson Blu, czy Sheraton. 

Restauracja Pokusa – jedyne takie technikum gastronomiczne w Krakowie z własną restauracją

Tym co wyróżnia Nasze Technikum Gastronomiczne to nasza własna Restauracja Pokusa.

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 przygotowują pod okiem profesjonalistów, według receptur inspirowanych kuchnią polską oraz europejską potrawy dla gości  Restauracji. Na co dzień oferujemy smaczne obiady i wyroby cukiernicze.
Przyjmujemy również zamówienia na wynos dla indywidualnych konsumentów i grup zorganizowanych.
Dysponujemy salą na 40-50 osób.
Od wielu lat organizujemy różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe, wystawne bankiety oraz imprezy cateringowe.
Dysponujemy bogatym, smacznym i wciąż poszerzanym asortymentem przysmaków.
Naszą ofertę zawsze dostosowujemy do rodzaju imprezy i potrzeb indywidualnych klienta.
Restauracja znajduje się na terenie Szkoły. Uczniowie również mogą skorzystać z restauracji podczas długich przerw lub po zakończeniu lekcji. Oprócz pełnej karty dań nasza szkolna restauracja codziennie przygotowuje danie dnia, które można zakupić w atrakcyjnej cenie 10 zł. Od godziny 9.00 czeka na uczniów gorąca zupa, którą uczniowie mogą kupić za 1 zł.

Korzystaj z naszych nowoczesnych sal do nauki zawodu i multimedialnych sal językowych

Większość szkolnych sal przeszło gruntowny remont. Odnowione zostały zarówno sale do nauki zawodu, w zakresie poszczególnych specjalizacji, jak i sale wykorzystywane do kształcenia ogólnego. Sale lekcyjne do zajęć nauki zawodu posiadają nowoczesny sprzęt, dzięki któremu uczniowie mogą między innymi poznawać i uczyć się najnowszych technik wykorzystywanych w zawodach, jakie chcą wykonywać w przyszłości. Sale do kształcenia ogólnego zostały wyposażone w sprzęt multimedialny, który pomaga usprawnić i uatrakcyjnić prowadzone przez nauczycieli lekcje.