fbpx

Wycieczka integracyjna klasy 1d Technikum Gastronomicznego nr 11

14 czerwca uczniowie klasy 1 d wraz z wychowawczynią Panią prof. Martą Wierdak-Róż i Panią prof. Dominiką Guzik uczestniczyli w wycieczce do Szczawnicy i Niedzicy.
W Szczawnicy zwiedzili Plac Dietla oraz Park Górny i Dolny. Następnie w towarzystwie Przewodnika beskidzkiego odbyli krótką i ciekawą wycieczkę na Bryjarkę, szczyt górujący nad Szczawnicą, który jest w herbie miasta. To z niej wypływa siedem wód mineralnych, dzięki czemu miasto stało się popularnym miejscem dla kuracjuszy. Uczniowie podziwiali piękne pejzaże Tatr i Pienin, a  w Bacówce pod Bereśnikiem zorganizowali ognisko z kiełbaskami. Jest to bacówką turystyki kwalifikowanej, która   powstała  w wyniku rozbudowy starej góralskiej chałupy i działa od 1989 roku.
Kolejną atrakcją był prawie godzinny rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i możliwość podziwiania dwóch zamków w Czorsztynie i Niedzicy. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Zamku Dunajec i wejście na zaporę wodną.
Cel wycieczki jakim było poznanie walorów krajoznawczych regionu Beskidu Sądeckiego i Pienin oraz propagowanie form aktywnego  wypoczynku został osiągnięty. Uczniowie zintegrowani i zadowoleni wrócili do Krakowa.