fbpx

WYCIECZKA DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Dnia 16.06.2023 r. uczniowie klasy 1c z rozszerzoną geografią wraz z koleżankami z Ukrainy  wyruszyli  na wycieczkę do Ojcowa.

Celem wycieczki, oprócz zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego, była integracja młodzieży polsko-ukraińskiej, rozbudzenie zainteresowań archeologią, historią, geografią i ekologią oraz poszukiwanie pasji
i zdrowych sposobów na spędzenie wolnego czasu.

Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła z wielką przyjemnością przejść Doliną Prądnika w stronę Groty Łokietka, która jest położona 125 m nad dnem Doliny Sąspowskiej i jest największą spośród wszystkich znanych jaskiń na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Następnie grupa uczestniczyła w lekcji dydaktycznej w  Muzeum Przyrodniczym im. prof. W. Szafera. Kolejnym etapem naszej wycieczki  była Brama Krakowska, Zamek  w Pieskowej Skale oraz symbol Ojcowskiego Parku Narodowego – Maczuga Herkulesa. Stanowi ona bardzo charakterystyczny element krajobrazu Doliny Prądnika i jest jedną
z najbardziej znanych skał w Polsce, która powstała wskutek krasowej działalności wód i nierównomiernej wytrzymałości na wietrzenie budującego skały wapienia skalistego. Na zakończenie wycieczki miło spędziliśmy wspólnie czas przy grillu z pieczeniem kiełbasek w Zajeździe na Podzamczu.

Wycieczka została sfinansowana z funduszy projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”. DZIĘKUJEMY.