fbpx

Beskid Sądecki – turystyczne podsumowanie roku szkolnego.

Uczniowie internatu ZSG nr 2 rok szkolny 2022/23 zakończyli super wycieczką do Krynicy i Muszyny, która została zorganizowana w ramach projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”.

Krynica-Zdrój jest obecnie dużym ośrodkiem lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. Miasto leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego i stanowi bazę wypadową w okoliczne góry. Oprócz zwiedzania zabytkowej części Krynicy – Stare Łazienki Mineralne, Stary Dom Zdrojowy, Stare Łazienki Borowinowe, mogliśmy „skosztować” najsłynniejszych krynickich wód – Jan, Zuber, Tadeusz w nowoczesnej Pijalni Wód Mineralnych.

Dużą atrakcją wycieczki była wieża widokowa „Ścieżka w koronach drzew” gdzie z tarasów rozpościera się piękny widok na cały Beskid Sądecki. Wieża powstała w roku 2019 na Słotwinach.

Wieczór spędziliśmy na sportowo rywalizując w meczu siatkówki i piłki nożnej. Drugi dzień był bardzo aktywny – super zabawa na „polu bitewnym” w paintball i zwiedzanie ogrodów sensorycznych.

Wyjazd był świetną przygodą i integracją. Mamy nadzieję, że takie – turystyczne podsumowanie roku szkolnego będzie już naszą tradycją.