fbpx

Trzecie warsztaty integracyjne dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Grantu „Małopolska Tarcza Humanitarna” to kulinarne wyzwanie dla naszej młodzieży. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny  „Pojedynek smaków…”

W naszej szkole nie tracimy czasu, uczymy się do ostatniego dnia! Dzień przed zakończeniem roku szkolnego, 22 czerwca 2023 r. 13 uczniów z różnych klas i profili po raz trzeci razem gotowało. Tematem przewodnim ostatnich warsztatów były ryby i owoce morza.

Roladka z mintaja i łososia, krokiet z pstrąga, kruszonka z pumpernikla i pistacji,

Ceviche z dorsza z żelem z estragonu,

Krewetki w ostrej tempurze z dipem z mango,

Carpaccio z buraka Chioggia, gąbka orzechowa, chips serowy, gravlax, sos aioli,

Kopytka w sosie szafranowym z ośmiornicą,

Smażony sandacz na purée z groszku zielonego, sos choron, gruszka, fioletowy kalafior,

Łosoś wellington z sosem beurre blanc,

Crème brûlée z kaszy gryczanej.

Przed wiekami Polacy uważani byli za mistrzów w sporządzaniu ryb na różne sposoby. Dzisiaj nasi uczniowie pokazali, że potrafią świetnie gotować, stosować różne techniki i wydawać atrakcyjnie potrawy!

Wspólne gotowanie bardzo spodobało się naszym uczniom. Wymiana doświadczeń kulinarnych to świetny pomysł! Warsztaty przygotowali Uczniowie: Michał Świątkowski i Maciej Wróbel pod opieką kierownik warsztatu szkolnego Grażyny Kumorek-Mastalerz i profesor Barbary Kumorek.

Dziękujemy Wszystkim za udział i zaangażowanie!