fbpx

„Przywróć naszą Ziemię” – Światowy Dzień Ziemi 2021

„Przywróć naszą Ziemię” – Światowy Dzień Ziemi 2021

W dniu dzisiejszym pod hasłem „Przywrócić naszą Ziemię” obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie jest w Naszej Szkole – z tej okazji został ogłoszony konkurs na ciekawą infografikę pod hasłem „ZERO WASTE W KUCHNI – czy to możliwe?

Dzień Ziemi został ustanowiony w 1970 roku i przypada 22 kwietnia. To 51-letnia tradycja działań na rzecz odbudowy naszej planety. Każdego roku, społeczności na całym świecie łączą się w ogromnej kampanii mającej na celu rozwiązywanie współczesnych problemów środowiskowych oraz podnoszenie świadomości ekologicznej. W tym roku święto skupia się na naturalnych procesach i ekologicznych technologiach, które mogą przywrócić ekosystemy na świecie.

Wszyscy potrzebujemy zdrowej Ziemi, dlatego odpowiedzialność za odnowienie Ziemi spoczywa na każdym z nas. Bądźmy aktywni i bądźmy częścią rozwiązania, które uczyni ten świat lepszym miejscem!

Niech każdy z nas podejmie kroki w celu przywrócenia naszej Ziemi. Zrobi coś miłego dla planety, ostatecznie zrobi coś miłego dla siebie i przyszłych pokoleń ludzi, zwierząt oraz roślin. Niech to będzie dzień sadzenia roślin, zbierania śmieci, segregacji śmieci, dzień bez samochodu, bez korzystania ze źródeł energii, czy oszczędzania wody.

Bądźmy ZERO WASTE w kuchni.

Pamiętaj – Dzień Ziemi zaczyna się z każdym dniem.