fbpx

Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych

SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

W Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2, 15 listopada 2019 roku odbył się Konkurs Pieśni  Patriotycznych. Celem organizacji  konkursu było przede wszystkim radosne świętowanie 101 lat Niepodległej. Dodatkowo przypomniano o 105 rocznicy powstania Legionów Polskich, które miały znaczący wpływ na odrodzenie się Polski. Uczniowie klasy IIIa i IVa przypomnieli  wiersze poetów legionowych.

Uczestnicy konkursu  zaśpiewali  po dwie pieśni  wybrane z regulaminowego zestawu . Jury złożone z nauczycieli oraz przedstawiciela uczniów oceniało czystość wykonania utworów, walory głosowe, strój uczestników oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce           –             klasa II c

II miejsce          –             klasa I ag

III miejsce         –             klasa I dg

Gratulacje!