fbpx

Szkolenie z firmy MONIN.

W naszej szkole 10 lutego 2023 roku odbyło się szkolenie z firmy MONIN. Było to możliwe dzięki wygranej, którą zdobyła Marcelina Stryjak podczas konkursu Monin Cap Junior w Warszawie. Pan Mariusz Pietryka – Brand Ambassador Country Manager MONIN w firmie SCM przeprowadził  młodzież przez obszerne port folio produktów marki MONIM. Bardzo ciekawie opowiadając o smakach syropów, puree i sosów wprowadził zainteresowanych uczniów w tajniki wykorzystania produktów przy tworzeniu koktajlów bezalkoholowych. W czasach gdzie większość ludzi posiada samochody i rzadko się z nimi rozstaje, ważne jest aby barman umiał stworzyć drink bezalkoholowy, którym zaskoczy swoich gości. Smak napoju, zapach kolor a nawet nazwa mogą być identyczne jak koktajle alkoholowe jednak użyte ingrediencje nie będą zawierały alkoholu. I w tym tkwi sukces barmana. Pod okiem Pana Mariusza młodzież samodzielnie mogła wykonać swoje napoje, popróbować smaków syropów i bazy do napojów mieszanych blendowanych. Po zajęciach uczniowie wyszli zadowoleni,  z nowymi pomysłami na tworzenie koktajli.