fbpx

Kurs kelnerski w ramach projektu Centrum Kompetencji Zawodowych w Gminie Miejskiej Kraków.

Projekt Centrum Kompetencji Zawodowych

Ruszył kolejny, już trzeci kurs z naszej rozbudowanej  oferty szkoleniowej – kurs kelnerski. W ramach tego kursu młodzież będzie nabywać i doskonalić praktyczne umiejętności obsługi gości z zakresu serwisu specjalnego. Uczestnicy będą wcielać się w jedną z ról jaką ma do odegrania kelner obsługujący swoich Gości serwisem angielskim, czyli z wykorzystaniem wózka kelnerskiego. Gość zamawiający potrawy serwowane tym sposobem oczekuje od kelnera przedstawienia, wielkiego show czyli „teatru jednego aktora”. Na zajęciach będziemy tranżerować, flambirować, zamawiać, sprzedawać, jednym słowem dbać i bawić naszych Gości.

Pierwsze zajęcia juz za nami, była hiszpańska szynka dojrzewająca serrano, były owoce flambirowane, a ostatnio zawitał nawet król skorupiaków – homar, chociaż nie do końca był z tego zadowolony, bo jak widać na zdjęciach uciekał z patelni…. Przed nami kolejne zmagania aktorsko- kelnerskie, na których zawitają ryby, krewetki, przegrzebki, kaczka, zając i inne frykasy. Niezdecydowanych zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach kursu w drugim semestrze.