fbpx

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

Młodzież ZSG nr 2 po raz kolejny brała udział w zbiórce darów na rzecz bezdomnych zwierząt  przebywających w Schronisku przy ul. Rybnej 3 w Krakowie.

Cieszy nas fakt, że uczniowie chcą pomagać zwierzętom i zdają sobie sprawę, że nawet drobny gest może mieć ogromne znaczenie. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zaangażowanie uczniów, wynika to z podniesienia wiedzy i świadomości młodzieży odnośnie problemów związanych z bezdomnością zwierząt. W tym roku pomagaliśmy chorym i starszym zwierzakom, ponieważ to one najbardziej potrzebują pomocy. Są narażone na wiele bolesnych chorób pojawiających się wraz z wiekiem (np. niewydolność nerek, problemy z przyswajaniem pokarmu, zwyrodnienia stawów) właściwa dieta, jest niezbędna. Lepsze karmienie to dłuższe zdrowie, a co za tym idzie większa szansa na znalezienie nowego kochającego domu

Za wszystkie przekazane dary, a ZEBRALIŚMY 149 kg KARMY, jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym klasom i liczymy na powodzenie akcji również w następnym roku szkolnym.

Koordynatorem akcji była prof. Magdalena Sudoł i wolontariusze z klasy 1bg.