fbpx

Artykuł ze strony Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie

 

https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=13570„Stół pięknie nakryty – powrót do natury w kuchni i na stole”
2021-11-25
XVIII edycja konkursu „Stół pięknie nakryty – powrót do natury w kuchni i na stole”, zorganizowanego przez Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Patronat honorowy nad konkursem objął wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Dziś odbyła się uroczysta gala podsumowująca rywalizację. W imieniu wojewody uczestniczył w niej II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

– Bardzo ważne, by na naszych stołach gościły potrawy, które są przygotowane z naturalnych składników. To ważne, że organizując ten konkurs, kładą Państwo na to akcent. Nasze pola, ogrody i sady są skarbnicą wielu naturalnych składników, z których kucharze przygotowują wyszukane potrawy. Liczę na to, że konkurs zachęci do doskonalenia oraz podejmowania wyzwań, jakim kucharz, kelner, barman i cukiernik musi sprostać we współczesnej gastronomii. Zioła, kwiaty i owoce są bazą do przygotowania napojów, deserów i wyśmienitych dań. Korzystajmy z tych zasobów, promując jednocześnie dobre, polskie produkty. Dziękuję ambitnej młodzieży za liczny udział w konkursie i za dążenie do stałego rozwijania swoich pasji kulinarnych – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=13570