fbpx

Niech każdy się dowie – ZSG nr 2 promuje zdrowie!

Niech każdy się dowie – ZSG nr 2 promuje zdrowie!

8 listopada 2018 roku  w naszej szkole zostały przeprowadzone przez studentów Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i Urody warsztaty pierwszej pomocy z użyciem interaktywnych fantomów oraz automatycznych defibrylatorów – AED.      Studenci przeprowadzili warsztaty pod kierunkiem Pani dr n. med. Magdaleny Macko w ramach projektu edukacyjnego „ Szlakiem Promocji Zdrowia”. W zajęciach kształcących młodzież z zasad udzielania  pierwszej pomocy wzięli udział uczniowie klas: I c, II c, III a, III c k, IV b pod opieką Pań: Anety Barteckiej – Anioł i Anety Rokickiej.

Młodzież naszej szkoły nabyła wiedzę i umiejętności, które mogą uratować komuś życie oraz przekonanie, że znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna.

Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwa w warsztatach oraz upominki.