fbpx

„Myślę, więc nie śmiecę”

„Myślę, więc nie śmiecę”  – inicjatywa klasy 3Cp.

Inicjatywa uczniów klasy 3Cp oraz wychowawcy Pani prof. Anety Rokickiej dotyczyła akcji ogólnopolskiego sprzątania świata, które już po raz 28. namawia społeczeństwo do dbania o otoczenie. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę’’.

Młodzież postanowiła posprzątać okolice szkoły – teren Parku Bednarskiego. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia oraz wdrażając w życie ideę less waste (mniej odpadów) i zasadę 5R (redukuj, użyj ponownie, segreguj, odzyskuj, odnawiaj).

Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.

Czekamy na więcej takich działań i okazji do dbania o środowisko.