fbpx

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontariackiej.

W Polsce we wszystkich organizacjach pozarządowych, ruchach społecznych i religijnych działa pond 5 mln wolontariuszy.
Z każdym rokiem liczba wolontariuszy rośnie, zwłaszcza wśród młodych Polaków w wieku 18-25 lat. Codziennie młodzi ludzi bezinteresownie poświęcają swój czas na rzecz potrzebujących osób, pracują w hospicjach, w instytucjach opiekuńczych oraz w innych organizacjach pozarządowych.

DZIĘKUJEMY NASZYM SZKOLNYM WOLONTARIUSZOM ZA ICH DOTYCHCZASOWĄ PRACĘ ORAZ PANI PROF. MAGDALENIE SUDOŁ I PANI PROF. DOROCIE SUDER ZA KOORDYNOWANIE DZIAŁAŃ WOLONTARIACKICH
W ZSG NR 2.

Flora Edwards powiedziała: ,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”  I właśnie to wracające dobro ubogaca nas i czyni szczęśliwszymi.

Jeśli chcesz pomagać, być w tak niesamowitym zespole to nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś!

Kontakt: dorotasuder@zsg2.pl     magdalenasudoł@zsg2.pl

II Młodzieżowe Dni Wolontariatu – Kraków 2020
Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK zaprasza młodych, krakowskich wolontariuszy, opiekunów szkolnych kół wolontariatu oraz wszystkich, którzy włączają się w pomoc dla potrzebujących na spotkanie on-line w formie relacji na żywo z Przemkiem Kossakowskim pod nazwą „Wolontariusz nowych czasów”, które odbędzie się 5 grudnia 2020 r. o godz. 17.00

 

https://www.facebook.com/events/1164399250641424