fbpx

Zwiedzanie stolicy Podkarpacia połączone z warsztatami chemicznymi na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

9 maja 2023 r. uczniowie klas 1 tża i 2 tża pod opieką wychowawców prof. Katarzyny Bąk i prof. Magdaleny Kuchlewskiej, a także prof. Joanny Tabor, udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Uczniowie zwiedzili miasto poprzez obejrzenie i zaznajomienie się z historią m.in. Pomnika Czynu Rewolucyjnego, placu Ofiar Getta, placu Cichociemnych, a także zamku Lubomirskich. Następnie, w ramach spaceru, udali się wzdłuż Wisłoka na Politechnikę Rzeszowską, gdzie po dokładnym szkoleniu BHP, wykonywali pod okiem doświadczonych chemików, doświadczenia dotyczące m.in. destylacji prostej, sączenia pod zmniejszonym ciśnieniem, właściwości kwasów i zasad, a także miareczkowania i posługiwania się pipetą. Uczniowie, którzy na co dzień poznają tajniki chemii rozszerzonej, docenili to, że mogli nie tylko samodzielnie wykonać doświadczenia, ale także zobaczyć Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej oraz przypomnieć sobie jak ważne jest przestrzeganie zasad BHP.

Zapraszamy do galerii zdjęć.