fbpx

ZSG NR 2 W MEDIACH

 Pracownik gastronomii pilnie poszukiwany!

Na liście zawodów deficytowych znajdują się też m.in. kucharze, kelnerzy i cukiernicy.

Technikum Gastronomiczne w Krakowie to placówka, która doskonale kształci przedstawicieli tych profesji.
Nasza szkoła znajduje się w czołówce najlepszych techników w Krakowie. Technikum Gastronomiczne nr 11 zajęło III miejsce w rankingu szkół średnich portalu waszaedukacja.pl. Nauka w ZSG nr 2 daje znakomite perspektywy na przyszłość: szansę na dobrą pracę umożliwiającą rozwój osobisty i sukces zawodowy – mówi dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 Andrzej Ptasznik.
Jakie argumenty przemawiają, jego zdaniem, za wyborem tej szkoły? – Zdobyty u nas zawód daje wiele możliwości na rynku pracy. Profesjonalny kucharz to znakomity rzemieślnik, ale także prawdziwy artysta, który potrafi zrobić dzieło kulinarne. Uczniowie „gastronomika” z Zamoyskiego zdobywają zawodowe szlify podczas zagranicznych i krajowych staży w najlepszych renomowanych restauracjach. Nasza szkoła osiąga bardzo dobre wyniki w przygotowaniu uczniów do egzaminu zawodowego i maturalnego –mówi dyrektor placówki.
Jak podkreśla Andrzej Ptasznik, w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 uczniowie zdobywają nie tylko wszechstronną wiedzę, lecz także praktyczne umiejętności konieczne do pracy w gastronomii. – Kształcimy w rzeczywistych warunkach w szkolnej restauracji Pokusa, gdzie uczniowie gotują dla klientów indywidualnych i wycieczek, organizują przyjęcia okolicznościowe, pokazy i warsztaty kulinarne, uczestniczą w prestiżowych konkursach.
Tego typu doświadczenie z pewnością wzbogaca ich kompetencje zawodowe i ułatwia start na rynku pracy.
Warto wspomnieć, że w szkole odbywają się profesjonalne, darmowe kursy, które mają nie tylko rozwinąć talenty uczniów, ale również w realny sposób podnieść ich kompetencje: gastronomiczny, kelnerski, carvingu, karmelarstwa, barmański, baristyczny, sommelierski, a nawet takie jak gastronomia po angielsku. Szkoła organizuje też płatne staże w renomowanych restauracjach.

Artykuł  ,,Czas zawodowców”

Cały artykuł można przeczytać w dwutygodniku miejskim krakow.pl – link http://krakow.pl/wydania_w_pdf/227343,1896,komunikat,krakow_pl_nr_3__235___13_02_2019_r_.html