fbpx

Wigilia Szkolna

„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;

dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

 

WIGILIA SZKOLNA

Zgodnie z tradycją, ostatniego dnia przed przerwą świąteczną, w naszej szkole odbyła się Wigilia. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz młodzież polska i ukraińska spotkali się w auli szkolnej.

W świąteczny klimat wprowadzili nas kolędnicy – uczniowie Samorządu Szkolnego, którzy przygotowali występ poetycko-muzyczny oraz zaprosili całą Społeczność Szkolną do włączenia się we wspólne kolędowanie.

 

Proboszcz ks. Antoni Bednarz poprowadził modlitwę oraz przekazał refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia. Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Ptasznik złożył wszystkim  zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne. W imieniu rodziców głos zabrała Pani Dorota Sznajder. Nie zabrakło również tradycyjnego przełamania się opłatkiem oraz radości przy wspólnym stole, na którym królowały potrawy wigilijne: śledzie, karp, barszcz czerwony z uszkami, sałatka jarzynowa, kapusta z grzybami, kompot z suszu i świąteczne ciasta.

Młodzież polska i ukraińska oraz zaproszeni rodzice uczniów z Ukrainy mogli poznać wzajemnie zwyczaje okresu świąt Bożego Narodzenia, a także przełamać się symbolicznym opłatkiem.

Uwieńczeniem tego magicznego czasu były zorganizowane w tym dniu Wigilie klasowe.
W kameralnej atmosferze uczniowie składali sobie życzenia, dzielili się opłatkiem i kosztowali dania wigilijne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

https://drive.google.com/file/d/1F3yk6YUE9_XvGlVvRtQ_ijgRrmKYunP2/view