fbpx

Zaproszenie do udziału w XVII edycji Małopolskiego konkursu kulinarnego „Stół pięknie nakryty – przysmaki na bożonarodzeniowym stole”

ZSG2.W.061a.02.2020                                                                                                                               Kraków, 12.11.2020 r.

 

Zaproszenie

Dyrekcja Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 im. prof. Odona Bujwida w Krakowie ma przyjemność zaprosić uczniów małopolskich szkół gastronomicznych i hotelarskich do udziału w

XVII edycji Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty – przysmaki na bożonarodzeniowym stole” który odbędzie się w dniu 17 grudnia 2020 r.

Z uwagi na trudny czas pandemii związanej z COVID-19, nasilenie zachorowań na koronawirusa, obowiązującą obecnie czerwoną strefę, w trosce o zdrowie uczestników, opiekunów, Jury i zaproszonych Gości wyjątkowo proponujemy zmienioną formę konkursu – online. Po zapoznaniu się z regulaminem, który znajduje się na stronie internetowej Szkoły https://zsgnr2krakow.pl prosimy uczestników o przesyłanie pocztą elektroniczną na adres:  mkstolpieknienakryty@zsg2.pl lub składanie osobiste zgłoszeń do konkursu do dnia 25 listopada 2020 r. na adres:

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2

30-523 Kraków

ul. Zamoyskiego 6

Tel/fax: 12 656 04 04 lub 12 423 62 36

Osoba do kontaktu: mgr Grażyna Kumorek-Mastalerz 603 998 804.

Życząc Państwu i Waszym uczniom dużo sukcesów zawodowych, zachęcamy do udziału w XVII edycji Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty – przysmaki na bożonarodzeniowym stole”. W tej edycji nawiązujemy do tradycji świątecznych polskich rodzin. Proponujemy trzy niezależne konkurencje osobno oceniane i nagradzane. Uczestnicy kucharze sporządzą wyszukane potrawy z karpia, kelnerzy-barmani nakryją stół zgodny z tematem i wykonają napój bezalkoholowy – świąteczny, rozgrzewający, cukiernicy sporządzą świąteczną kompozycję przestrzenną z ciasta piernikowego. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży doskonaleniem swoich umiejętności zawodowych oraz promowaniem produktów tradycyjnych pojawiających się na świątecznym stole.

Zachęcamy też młodzież do kreatywnej prezentacji polskiego świątecznego stołu oraz sporządzenia wykwintnych potraw i wypieków. Mamy nadzieję, że konkurs pozwoli uczestnikom na rozwój zawodowy, zachęci ich do doskonalenia oraz podejmowania wyzwań, jakim kucharz, kelner-barman i cukiernik musi sprostać we współczesnej gastronomii.

Z poważaniem

Andrzej Ptasznik

Dyrektor Szkoły

Zaproszenie XVII MKSPN

Regulamin XVII Małopolskiego Konkursu – Stół pięknie nakryty – online