fbpx

XVII Krakowskie Dni Zdrowia i Światowy Dzień Serca

XVII KRAKOWSKIE DNI ZDROWIA I ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

W dniach 28 i 29 września 2019 r. na Rynku Głównym w Krakowie odbywała się już po raz XVII impreza plenerowa, podczas której mieszkańcy Miasta Krakowa  mogli skorzystać z badań, konsultacji oraz porad z zakresu ochrony zdrowia.

W sobotę 29 września grupa uczniów z klasy 1bg, 1Ap i 3b, w ramach wolontariatu, uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Serca,  który był obchodzony już po raz 20-ty w ponad 120 krajach. Inicjatywa ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń krwionośnych oraz o możliwościach ich leczenia i profilaktyki.

Program tegorocznego Dnia obejmował promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz wskazywał na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki).

W obchodach Światowego Dnia Serca brali udział uczniowie: Zuzanna Malada, Tomasz Szymczyk, Agata Jackowska, Jakub Scheuer, Wiktoria Kula i Klaudia Bielecka pod opieką pani prof. Magdaleny Sudoł.