fbpx

Małopolski Konkurs
„Stół Pięknie Nakryty” edycja XIV

„Królik na małopolskim stole”

18 listopada 2017 roku

Po raz czternasty zorganizowaliśmy w tym roku Małopolski Konkurs „Stół pięknie nakryty”. To wielkie święto kucharzy i kelnerów w naszej szkole. Przyjeżdżają do nas najlepsi uczniowie, aby pokazać swoje umiejętności. Dla nas to możliwość podejmowania Wspaniałych Gości oraz współpracowania z wieloma znakomitymi Osobowościami z Branży Gastronomii.

Tegoroczny temat „Królik na małopolskim stole” pokazał, jak wiele odsłon może mieć to rzadziej stosowane w gastronomii mięso, jak można go podać i udekorować. Zadaniem uczestników było przygotowanie potrawy z królika, nakrycie stołu małopolskiego i sporządzenie napoju.  W rywalizacji zmierzyło się 18 uczestników. Chociaż poziom był bardzo wysoki i wyrównany, to Jury musiało dokonać oceny według szczegółowych kryteriów oceniania i wyłonić zwycięzców.

W Jury zasiadało grono znanych mistrzów krakowskiej sztuki kulinarnej. Kilkunastu zawodowych Kucharzy, Kelnerów i Barmanów pracowało w komisjach oceniających.

Każdy Zespół został przez nas nagrodzony dzięki wielu Sponsorom. Trzy najlepsze drużyny oprócz nagród rzeczowych otrzymały dodatkowe nagrody tj. vouchery na płatne staże w Restauracji „Wierzynek”, różne kursy w Krakowskiej Szkole Restauratorów, Akademii Kulinarnej Farutex lub Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej oraz zaproszenie na kolację do Restauracji Hotelu Hilton Garden Inn w Krakowie. Wszystko to po to, aby Ci zdolni, młodzi ludzie mogli jeszcze bardziej doskonalić swój talent kulinarny szkoląc się u Mistrzów w zawodzie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, którzy przybyli do naszej szkoły, wspierali nas w organizacji i nagradzaniu wszystkich uczestników Konkursu.

Szczere słowa wdzięczności kierujemy także do Wszystkich Jurorów. To Wasza obecność, poświęcenie młodym – szukającym swojej drogi w gastronomii, uwagi i rzetelna ocena są wzorem do osiągnięcia przez nich równie wielkich sukcesów w zawodzie.

Dziękujemy również Uczestnikom i ich Nauczycielom z Małopolskich Szkół! To dzięki Wam możemy śmiało powiedzieć, że warto było – efekty Waszej pracy były znakomite!

Już dzisiaj zapraszamy na Jubileuszowy XV Konkurs „Stół pięknie nakryty”, który odbędzie się w nieco odmienionej formie.

Organizatorzy Konkursu

Wyniki konkursu

I miejsce   Zespół Szkół nr 1 w Nowym Sączu

II miejsce  Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie

III miejsce Zespół Szkół Ekonomiczno- Chemicznych w Trzebini

Wyróżnienia

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie

Prywatne Technikum w  Myślenicach

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach