fbpx

X Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą

Za nami X Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą. Wydarzenie odbyło się 28-29 maja w Brain Embassy w Warszawie. Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy 1a Kamira Kieca i Dominik Warchoł – uczeń klasy 4Cp oraz prof. Karolina Janik i prof. Anna Miernik.
Festiwal był dla nas wyjątkowym wydarzeniem – świętowaliśmy rok wspólnej pracy w programie Szkoła z Klasą.
Zespół nauczycieli z naszej w szkoły w składzie: prof. Karolina Janik, prof. Anna Miernik, prof. Anna Szczepańska i z-ca dyr. Renata Kurdziel, prowadził zajęcia z uwzględnieniem nowoczesnych i alternatywnych metod nauczania, często opartych na doświadczeniach biznesu i dobrych praktykach zaproponowanych w projekcie Fundacji Szkoły z Klasą. Wśród wdrożonych w naszej szkole metod znajdują się przede wszystkim: design thinking, elementy agile i scrum, projekt edukacyjny, uczenie oparte o odkrywanie (inquiry based learning) czy odwrócona lekcja (flipped lesson). Zwieńczeniem naszej pracy był właśnie
Festiwal w Warszawie.
W niedzielę, 28 maja dzięki uprzejmości Fundacji cała czwórka mogła zwiedzić Centrum Nauki Kopernik, natomiast w poniedziałek 29 maja uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w wykładach, warsztatach rozwojowych oraz szkoleniach, które miały na celu usprawnić działania edukacyjne, wychowawcze i społeczne szkoły.
ZSG nr 2 dba o to, by nieustannie się rozwijać i uczyć

JESTEŚMY SZKOŁĄ Z KLASĄ.