fbpx

„Wyślij pączka do Afryki” prowadzoną przez Fundację „Kapucyni i Misje”.

Podczas tegorocznego „Tłustego czwartku” nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Wyślij pączka do Afryki” prowadzoną przez Fundację „Kapucyni i Misje”.

Uczniowie przygotowujący się do zawodu cukiernika upiekli rogaliki, muffinki i oponki, a wolontariusze z klasy 1Cp sprzedali je na szkolnym kiermaszu. Dzięki akcji udało nam się zebrać kwotę 615 zł. Pieniądze zostały przekazane fundacji Ojców Kapucynów. Zostaną przeznaczone na budowę szkoły, pomoc medyczną oraz socjalną dla mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej.

Realia ekonomiczne tego kraju są zupełnie inne niż nasze. Szkolnictwo jest praktycznie tylko prywatne. Jeden „pączek” to jeden dzień szkoły dla ucznia, który marzy o tym, by tam trafić. Miesięczne utrzymanie ucznia w prywatnej szkole z internatem kosztuje 70 złotych. Tam Wasz „pączek” ma wielką moc.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy. Ogólnopolskie wyniki akcji można śledzić na stronie https://paczek.kapucyni.pl/.