fbpx

Wykład w Instytucie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego

W dniu 28 lutego uczniowie klasy 3c uczestniczyli w bardzo ciekawym wykładzie Pani mgr inż. Urszuli Zwierczyk „Cola light, zero, a może green cola? Czyli jak koncerny spożywcze nabijają nas w butelkę”. Interaktywny wykład odbył się w Instytucie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Organizatorem spotkania była Pani dr Beata Piórecka.

Podczas spotkania analizowaliśmy skład słodzonych napojów gazowanych oraz ich wpływ na młody organizm i potencjalne skutki w przyszłości. Prelegentka mówiła o dwóch stronach medalu spożywania słodzonych napojów gazowanych, czyli o jasnych i ciemnych aspektach w odniesieniu do aktualnej literatury i wniosków naukowych. Młodzież dowiedziała się czym jest marketing komercyjny. Nie zabrakło tematu związanego z podatkiem cukrowym. Omówione zostały kompetencje zdrowotne, żywieniowe i żywnościowe oraz sposoby na umacnianie tychże kompetencji.