fbpx

Wielka lekcja Ekologii

WIELKA LEKCJA EKOLOGII

W dniu 7 października klasa 2a z wychowawcą Jwoną Kwapiszewską  uczestniczyła w Wielkiej lekcji Ekologii, która odbyła się w Tauron Arenie w Krakowie.

Na płycie Areny ustawionych było ponad 20 stoisk przygotowanych przez miejskie spółki i jednostki, wydziały Urzędu Miasta Krakowa, Policję, Straż Miejską, uczelnie oraz stowarzyszenia i fundacje ekologiczne. Głównym celem Wielkiej Lekcji Ekologii było kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań.  O tym jak ważne są działania związane z ekologią, dbanie o czyste powietrze, wspólną przestrzeń  i komfort życia wiedzą wszyscy, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele osób, służb i jednostek jest w to zaangażowanych każdego dnia. Uczniowie  mogli dowiedzieć się jak oszczędzać wodę i prąd w domu, jak wyeliminować ze swojego życia plastikowe opakowania i siatki na zakupy oraz  w jaki sposób dać rzeczom drugie życie.  Na płycie Areny stanął ekologiczny park maszyn, czyli pojazdy i urządzenia wykorzystywane przez miejskie spółki w codziennej pracy: zamiatarki, polewaczki, śmieciarki, koparka, beczkowóz, a także autobusy z taboru krakowskiego MPK, ekologiczne samochody wykorzystywane przez Straż Miejską i Policję oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych.  Atrakcji było wiele, młodzież uczestniczyła w quizach zdobywając nagrody i oceny z biologii. Na koniec wszyscy otrzymaliśmy rośliny antysmogowe i naładowani bojowo do zmian ekologicznych wróciliśmy do domów.