fbpx

Warsztaty kulinarne dla naszych uczniów prowadzone przez Polską Akademię Sztuki Kulinarnej!

Warsztaty kulinarne dla naszych uczniów prowadzone przez Polską Akademię Sztuki Kulinarnej!

W tym roku Europejska Akademia Gastronomiczna przyznała miastu Kraków tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej. To zobowiązuje nas do promowania rodzimego dziedzictwa kulinarnego.

12.04.2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne. Bohaterem numer 1 na talerzu był tradycyjny obwarzanek krakowski! Pan Jan Filipczyk z Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej pokazywał, jak wiele smacznych potraw można sporządzić z obwarzankiem. Na talerzu pojawiła się polędwica, ryba, kurczak wędzony, sery i warzywa. Były również długie dyskusje o tym, jakie produkty tradycyjne naszego regionu można zastosować do produkcji dań z obwarzankiem. Pomysłów było bardzo wiele. Uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni!

Dziękujemy bardzo za zorganizowanie tych warsztatów Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej!