fbpx

Uroczystość pożegnania absolwentów klas maturalnych.

Uroczystość pożegnania absolwentów klas maturalnych.

Dzień ten jest szczególnym momentem dla maturzystów, grona pedagogicznego oraz społeczności szkolnej. Spotkaliśmy się, aby wręczyć świadectwa ukończenia szkoły 72 młodym ludziom. Dla każdego z Was okres pobytu w „Gastronomiku” to z pewnością czas dojrzewania, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, nawiązywania przyjaźni, znajomości, poszukiwania swojego miejsca w życiu. Jestem przekonany, że niemałą rolę w tych zadaniach szkolnych i osobistych odegrali Wasi nauczyciele i wychowawcy. Nie raz podczas spotkań po latach będziecie wspominać zdarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała klasa. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy na te doświadczenia  i z uśmiechem, a może rozrzewnieniem pomyśleć, że ten etap już za Wami.

Czteroletni okres nauki w technikum to również czas kształtowania umiejętności zawodowych. Zdobywaliście szlify nie tylko w zawodzie, do którego przygotowuje profil klasy, ale także jako cukiernicy, kelnerzy na kursach kwalifikacyjnych.. To świadczy o tym, że staraliście się dobrze wykorzystać możliwości dane Wam przez szkołę. Wierzę, że możecie dziś powiedzieć: Tak, zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, by dobrze przygotować się do matury i egzaminów zawodowych.”
Rozpoczyna się dla Was ważny okres w życiu: czas budowania własnej dorosłej przyszłości. Drogę wyznacza Wam matura, której zdawanie za kilka dni rozpoczniecie, studia, praca, rodzina… Każdy z Was będzie budował swoje życie według własnego modelu. Nigdy nie zapominajcie o tym, by brać z życia jak najwięcej, nie bójcie się ryzykować, płakać, ani być szczęśliwymi. Pamiętajcie, że życie to dar i zadanie złożone w Waszych rękach, dar bezcenny, gdy go zmarnujecie, nie będziecie mogli odzyskać straconego czasu.
Życzę Wam, by Wasze życie było szczęśliwe,  twórcze, radosne, piękne, ale także wartościowe i szlachetne. Bądźcie mądrymi architektami budowli własnego życia.

Za tydzień o tej porze rozpocznie się wasz maturalny maraton.
Życzę Wam, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na wszystkich egzaminach przybliżyła Was do otrzymania świadectwa maturalnego w czerwcu i  poczucia satysfakcji, że wysiłek się opłacił. Kibicujemy wam  z całego serca, będziemy w czasie wszystkich egzaminów otaczać Was pozytywną energią i wyrazami wsparcia. Powodzenia!