fbpx

SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA

Ten rok jest w naszej szkole wyjątkowy. Obfituje w różnego rodzaju akcje charytatywne.

W sobotę 7 września zakończyła się akcja Szlachetna Paczka, w którą po raz trzeci włączyła się cała Społeczność ZSG nr 2. Opiekunki wolontariatu – prof. Magdalena Sudoł i prof. Dorota Suder wraz z uczennicą klasy 1dcp Weroniką Górnisiewicz, przekazały przygotowane prezenty RODZINIE – mamie cierpiącej na nowotwór i czwórce jej dzieci.

To dla nas wielki zaszczyt, że możemy pomóc rodzinie przeżyć okres świąteczny w radości i zapomnieniu od codziennych kłopotów i trosk.

Udało się przygotować bardzo bogatą paczkę i spełnić marzenia całej rodziny. Darczyńcy wykazali się niezwykłą wrażliwością i szlachetnością – wartość paczki to 3500 zł. Niektóre klasy, oprócz wskazanych artykułów, z własnej inicjatywy zakupiły gry, puzzle i książki, tak by obdarowane dzieci mogły się rozwijać, a cała rodzina integrować spędzając czas na wspólnej zabawie.

Dziękujemy uczniom z  klasy 1 dcp  i 4c, którzy pomogli zapakować Szlachetną Paczkę.

Szczególne podziękowania należą się Wychowawcom i Nauczycielom, którzy mobilizowali młodzież, organizowali zbiórkę pieniędzy i zakup artykułów w klasach. Tylko dzięki współpracy tak wielu osób mogliśmy spełnić czyjeś marzenia. Skompletowanie paczki dla rodziny to duży wysiłek, ale daje to niesamowitą satysfakcję.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wielkie serce.

WARTO POMAGAĆ.