fbpx

Szkolny Budżet Obywatelski – BO warto (się) uczyć partycypacji.

 

Ruszyła kolejna edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego 2022/23, w której biorą udział 34 krakowskie szkoły, w tym NASZE  – Technikum Gastronomiczne nr 11 i Szkoła Branżowa I stopnia nr 10.

Podobnie jak w ubiegłym roku będzie można składać projekty uczniowskie ostatecznie do 24 lutego 2023.

Zaproponowane przez uczniów projekty mogą być zgłaszane indywidualnie lub grupowo. Można je złożyć osobiście lub online wraz z listą poparcia podpisaną przez co najmniej dziesięcioro uczniów do prof. Magdy Bulandy i prof. Agnieszki Kubisz.

Każda szkoła biorąca udział w projekcie otrzyma budżet w wysokości 6000 zł. O sposobie wydatkowania oraz przeznaczeniu budżetu zadecydują uczniowie, którzy dzięki udziałowi w procesie SzBO, mają możliwość planowania, tworzenia, oceniania oraz realizowania projektów obywatelskich wśród szkolnej społeczności.

Wszystkie informacje odnośnie regulaminu, harmonogramu oraz wymaganych dokumentów znajdują się oraz pod adresem https://bit.ly/3xqBOgZ.