fbpx

Święto Odzyskania Niepodległości w ZSG nr 2

W dniu 13 listopada, jak co roku, w naszej szkole, odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej – radosne świętowanie 99. rocznicy odzyskania Niepodległości. Jego celem jest popularyzacja pieśni patriotycznych oraz rozbudzanie poczucia tożsamości i dumy narodowej. Zadaniem klas było przedstawienie pieśni legionowej oraz pieśni związanej z Armią Krajową. Podniosłego nastroju tego patriotycznego święta dodawała piękna, biało – czerwona dekoracja szkoły wykonana przez panie: Joannę Stanoch i Alicja Begej-Topolską.

Zgromadzeni obejrzeli najpierw krótki program artystyczny, nawiązujący do Święta Niepodległości  w wykonaniu klasy IV a przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Przybyłowskiej-Bogdan. Drugą częścią uroczystości był Konkurs Pieśni  Patriotycznej, podczas którego dyrekcja szkoły: pan Andrzej Ptasznik, pani Renata Kurdziel, pani Ewa Konieczna oraz wychowawcy i uczniowie wysłuchali utworów zaprezentowanych przez uczniów klas : I a, I b, III c,   I a k, II a, II f, III de, I c k, II a k.

Uroczystość  z okazji Święta Niepodległości przygotowały panie: Marzena Banduła oraz  Marta Gdańska.

Wyniki Konkursu Pieśni Patriotycznej 2017 r.

I miejsce-   klasa  I ak

II miejsce-  klasa  III c

III miejsce- klasa  III de

 

Wyróżnienie- klasa I ck, IIf

GRATULUJEMY !