fbpx

Święto krakowskich kupców.

Święto krakowskich kupców.

W niedzielę 10 grudnia w kościele św. Barbary odprawiona została msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa  Marka Jędraszewskiego
w intencji krakowskich kupców i członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Po nabożeństwie orszak kupiecki ze sztandarami, przeszedł wokół Rynku Głównego na estradę Targów Bożonarodzeniowych.  Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej odczytał tradycyjne Orędzie Kupieckie A.D. 2017 skierowane do mieszkańców i turystów. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Skomielnej Czarnej.  Oficjalna część obchodów Święta Kupca odbyła się w Pałacu Wielopolskich.

Jak co roku, w uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Naszej Szkoły reprezentowany przez uczniów klasy IIc, a wśród zaproszonych gości był obecny dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 Andrzej Ptasznik.