fbpx

ŚWIATOWY  TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. W tym okresie w ZSG nr 2 zorganizowano wyjście klasy 3D do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na grę edukacyjną „Hamernia. Przekuj problemy na rozwiązania”.  Drugim wydarzeniem był udział klasy 2A w webinarium „Przedsiębiorstwo społeczne – sposób na życie, sposób na pomaganie. Spotkanie z przedsiębiorcami społecznymi”.

„Gra Hamernia. Przekuj problemy na rozwiązania” uczy zespołowego rozwiązywania lokalnych problemów. Gracze przenoszą się do miasta Zakopane w przyszłości. Wchodzą w role mieszkańców i podejmują wyzwania związane
z rozwojem miasta. Na problemy patrzą z perspektywy swoich postaci i razem szukają rozwiązań.

„Przedsiębiorstwo społeczne – sposób na życie, sposób na pomaganie. Spotkanie z przedsiębiorcami społecznymi”. Prowadzenie biznesu to nie lada wyzwanie, czy podobnie jest z biznesem społecznym? O swoich doświadczeniach w prowadzeniu przedsiębiorstwa społecznego opowiedzieli  przedstawiciele przedsiębiorstw społecznych, którzy z powodzeniem prowadzą fundacje dając zatrudnienie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym i zawodowym.