fbpx

Serdecznie zapraszamy na XVI edycję Stół Pięknie Nakryty

 

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 im. prof. Odona Bujwida w Krakowie

Technikum Gastronomiczne nr 11; Branżowa Szkoła I Stopnia nr 10

30-523 Kraków, ul. Zamoyskiego 6

tel. sekretariat 12 656- 04-04

fax.  12 656-04-04

 e-mail: zsgnr2@poczta.onet.pl

zsgnr2krakow.pl

Kształcimy w zawodach:

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik usług kelnerskich

kucharz

cukiernik

                                                                             Kraków, 01.10.2019 r.

Zaproszenie

Dyrekcja Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 im. prof. Odona Bujwida w Krakowie ma przyjemność zaprosić uczniów małopolskich szkół gastronomicznych i hotelarskich do udziału w

XVI edycji Małopolskiego Konkursu

„Stół pięknie nakryty – kuchnia europejska na krakowskim stole”,

który odbędzie się w dniu 28 listopada 2019 r.

Po zapoznaniu się z regulaminem, który znajduje się na stronie internetowej szkoły https://zsgnr2krakow.pl prosimy uczestników o przesyłanie pocztą elektroniczną na adres: zsgnr2@poczta.onet.pl lub składanie osobiste zgłoszeń do konkursu do dnia 31.10.2019 r. na adres:

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2

30-523 Kraków

ul. Zamoyskiego 6

Tel/fax: 12 656 04 04 lub 12 423 62 36

Życząc Państwu i Waszym uczniom dużo sukcesów zawodowych, zachęcamy do udziału
w XVI edycji Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty – kuchnia europejska na krakowskim stole”. W tej edycji proponujemy 3 niezależne konkurencje osobno oceniane i nagradzane. Uczestnicy kucharze sporządzą wyszukane potrawy z przegrzebek zakupionych przez organizatora, kelnerzy-barmani nakryją stół zgodny z tematem i wykonają napój z wykorzystaniem 1 składnika z kosza przygotowanego przez organizatora, cukiernicy sporządzą mono-desery z wykorzystaniem mąki kokosowej, przygotowanej przez organizatora. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży doskonaleniem swoich umiejętności zawodowych oraz promowaniem produktów rzadziej pojawiających się na krakowskim stole. W tegorocznej edycji chcemy szczególnie podkreślić fakt, że Kraków został wybrany na Europejską Stolicę Kultury Gastronomicznej.

Zachęcamy też młodzież do pokazania ich wyobrażenia o krakowskim stole oraz sporządzenia wykwintnych potraw i deserów z wykorzystaniem produktów zapewnionych przez Organizatora. Mamy nadzieję, że konkurs ten pozwoli uczestnikom na rozwój zawodowy, zachęci ich do doskonalenia oraz podejmowania wyzwań, jakim kucharz, kelner i cukiernik musi sprostać we współczesnej gastronomii.

Osoba do kontaktu: mgr Grażyna Kumorek-Mastalerz 603 998 804

 

Z poważaniem Dyrektor Szkoły

mgr Andrzej Ptasznik

Scan pisma przewodniego XVII edycji Stół Pięknie Nakryty 2019

Scan regulaminu Stół Pięknie Nakryty 2019