fbpx

RYBY I OWOCE MORZA

RYBY I OWOCE MORZA

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie realizuje projekt unijny Centrum Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno-gastronomicznej w Gminie Miejskiej Kraków – 2 edycja. Dzisiejszym tematem przewodnim były „Ryby i owoce morza”.  Ryby mają liczne właściwości zdrowotne i wartości odżywcze. Ze względu na ogromną wartość odżywczą  powinny one  trafiać na nasz stół co najmniej 2-3 razy w tygodniu, zwłaszcza tłuste morskie. Natomiast owoce morza – są cennym źródłem łatwo przyswajalnego i pełnowartościowego białka. Podobnie jak ryby morskie zawierają kwasy tłuszczowe omega-3 – nie są to jednak jak w przypadku zwłaszcza tłustych ryb ilości imponujące.

Uczestnicy kursu sporządzali : „Sałatkę z grillowanych krewetek królewskich w kompozycji owoców i sosu mango o aromacie imbiru”, „Małże nowozelandzkie w aromacie masła Cafe de Paris”, „Kompozycję z małż św. Jakuba i koktajl z kraba o aromacie orzechów laskowych”, „Sandacza faszerowanego”,  „Terrinę z sandacza i łososia z kawiorem na bukiecie sałat  z sosem balsamico” oraz „Stek z łososia w sosie cytrynowym w kompozycji jarzynowego ratatuille”. Wszystkie potrawy wyglądały imponująco.

Pani Prof. Beata Dziekan- Krawczyk

Pani Prof. Marta Musiałowska

Zapraszamy do galerii zdjęć.