fbpx

„Rusz się na wiosnę”

„HISTORIA I SZTUKA BIEGIEM WOKÓŁ PLANT”.

W ramach szkolnego projektu „Rusz się na wiosnę” klasa 1C z Panią prof. Alicją Begej-Topolską i Panią prof. Marzeną Bandułą wyruszyła 17 czerwca na  aktywne zajęcia na Wawelu i Plantach.

Młodzież w bezpośredni sposób zetknęła się ze śladami przeszłości  – zwiedziła Katedrę Krakowską i  ciekawe obiekty na Plantach oraz Collegium Maius.

Uczniowie poznali  style architektoniczne,  doświadczyli bezpośredniego  kontaktu z przeszłością uśpioną  w grobach królów i bohaterów.  Dużym wyzwaniem było wyjście na wieżę, gdzie wisi słynny dzwon Zygmunta.

Na Plantach grupa postawiła przede wszystkim na poprawę sprawności i witalności organizmu biegnąc  z uśmiechem (slow jogging) po tym wyjątkowym parku.  Po drodze młodzież podziwiała pozostałości po dawnych fortyfikacjach, budowle w dzielnicy uniwersyteckiej oraz pomniki związane z historią i sztuką.

Wycieczka sprawiła wszystkim dużą radość, przyczyniła się do integracji klasy, skonkretyzowała wiedzę i pobudziła do refleksji nad przeszłością i teraźniejszością. Wpisała się także w trwającą akcję „Chodź na pole, czyli Kraków w formie” promującą aktywność i zdrowy styl życia.

Organizatorką wyjścia oraz przewodnikiem grupy była Pani prof. Marzena Banduła.