fbpx

Przerwa na czytanie 2022

28 października 2022 roku w naszej szkole została przeprowadzona  akcja „Przerwa na czytanie”. Jej pomysłodawcą jest Biblioteka Pedagogiczna z Gorzowa Wielkopolskiego.

To już III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ( październik) oraz kampanii Cała Polska czyta dzieciom.

Ze względów organizacyjnych uczniowie czytali podczas lekcji. W salach i pracowniach czekały na młodzież książki. Niektórzy przynieśli  własne. Szkoła została udekorowana: książkami oraz hasłami propagującymi czytelnictwo.

Czytało 18 klas – 339 uczniów, 23 nauczycieli oraz 8 pracowników Szkoły.

Był to  dla nas wyjątkowy dzień, spędzony z książkami.

Po podsumowaniu sprawozdań organizator akcji przysłał certyfikat potwierdzający udział ZSG nr 2 w tym wydarzeniu.

Przerwa na czytanie certyfikaty 2022-1-1