fbpx

Poznaj swoje prawa w pracy

Państwowa Inspekcja Pracy w Krakowie jest organizatorem konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych p.t.:. „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach  i organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.

Celem konkursu jest promocja aktywnych postaw uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz  dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

W tym roku szkolnym etap regionalny konkursu odbył się 12 grudnia 2019 w InterHouse Hotel w Krakowie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów w szkolnym etapie konkursu: Zuzanna Krupa z klasy 1Bp i Dawid Gruszecki z klasy 1Bp.

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego jest udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składa się z 35 pytań. Tylko trzy osoby z regionu mogą przejść do następnego etapu.

W tym roku zabrakło szczęścia naszym reprezentantom, ale dodatkowa wiedza zawsze wzbogaca.

Gratulujemy Zuzannie i Dawidowi udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.