fbpx

Podsumowanie pilotażowego projektu „Rajd po fach”

10.06.2022 r. w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera odbyła się konferencja wieńcząca pilotażowy projekt „Rajd po fach”. Wspólne działania przedstawicieli Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej pn. „Krakowski Ośrodek Kariery”, Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych umożliwiły uczniom klas 7-mych i 8-mych poznanie tajników różnych zawodów oraz swoich możliwości.

W Naszej Szkole postawiliśmy na pokazanie młodszym uczniom, że zawody tj. kucharz, cukiernik i kelner wymagają nie tylko pracy rzemieślniczej, ale również artystycznej. I takie umiejętności udało nam się odnaleźć u naszych Gości. Kierownik warsztatu szkolnego Grażyna Kumorek-Mastalerz z pomocą uczennic: Weroniki Górnisiewicz i Aleksandry Czernik przeprowadziła warsztaty, podczas których każdy uczestnik sporządzał swoją figurkę z masy cukrowej. Wspólnie spędzony czas to również mnóstwo pytań i odpowiedzi, rozwiewanie wątpliwości na temat nauki w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 i pracy w gastronomii. Wycieczka po nowoczesnej i dobrze wyposażonej szkole, degustacja tradycyjnych „ciasteczek wyśmienitych”, poznanie ich historii to tylko wycinek tego co oferowaliśmy naszym Gościom. Opuszczali nasze mury zachwyceni. Z pewnością takie zajęcia pomogą im w wyborze przyszłego zawodu.

W tym projekcie doceniono Wszystkich zaangażowanych, były podziękowania, zdjęcia, dyplomy i nagrody. Dla uczniów przygotowano dodatkowo warsztaty integracyjne, z zakresu psychologii i coachingu.

Udział w tym przedsięwzięciu przyniósł nam cenne informacje, jak postrzegają nas uczniowie szkoły podstawowej, czego oczekują, jakie mają wątpliwości. Mogliśmy pokazać Gościom, że zawody oferowane w Naszej Szkole są ciekawe, dają ogromne możliwości na rynku pracy i w każdej chwili można uczyć i rozwijać się dalej.

Scan podziękowanie Rajd po fach