fbpx

Parada Szkolnych Patronów

W piątek 8 czerwca 2018 roku ulicami miasta przeszła VII w historii Krakowa Parada Szkolnych Patronów. Barwny korowód ożywionych przez dzieci i młodzież patronów szkół, uformował się  u podnóża Wawelu i przeszedł ulicą Grodzką do Rynku Głównego.

Na scenie pod Wieżą Ratuszową odbyła się prezentacja patronów, m.in. prof. Odona Bujwida – Patrona ZSG nr 2, pierwszego polskiego bakteriologa, pioniera higieny
i profilaktyki lecznictwa, jednego z pierwszych polskich naukowców zajmujących się wytwórczością szczepionek leczniczych oraz pioniera szczepień przeciwko wściekliźnie.

Tegoroczna VII edycja Parady Szkolnych Patronów odbywała się pod hasłem: „Pochwal się Patronem!”  i  nawiązywała  do 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Udział ZSG nr 2 pokazuje nasze przywiązanie do tradycji, utrwala pozytywne wzorce dla  młodzieży oraz popularyzuje postać prof. Odona Bujwida jako osoby zasłużonej i godnej do naśladowania.

Naszą szkołę, w tym niecodziennym wydarzeniu, godnie reprezentowali uczniowie klasy 1b pod opieką Pani Agnieszki Michalec.