fbpx

Ogólnopolska akcja „ Jak nie czytam, jak czytam” w ZSG nr 2 !

Ogólnopolska akcja „ Jak nie czytam, jak czytam” w ZSG nr 2 !

W dniu 7 czerwca 2019 roku w godzinach: 10.15- 10.25 w naszej szkole czytało 11 klas: Ia, Ib, IIb, IIIa, IIIb, IIIc, Iak, Ick, IIak, IIck, IIIak.

W akcji wzięło udział 147 uczniów, 13 nauczycieli i pracowników szkoły – razem 160 osób.

Bibliotekarze zorganizowali  jednoczesne czytanie książek przez uczniów, nauczycieli, pracowników administracji. W poszczególnych klasach zostali wyznaczeni odpowiedzialni, którzy zgłosili się do biblioteki po książki i zanieśli je do sal lekcyjnych. Byli  też odpowiedzialni za zwrot książek.

Korytarze szkolne zostały udekorowane plakatami.  Informowały one o akcji, zachęcając do wzięcia w niej udziału. Na klatce schodowej,  zawieszono  kartki z hasłami zachęcającymi do czytania, jak też książki przewiązane kolorowymi wstążkami.

Imprezę zorganizowały i przeprowadziły p. profesor Marta Gdańska i p. profesor Joanna Stanoch.