fbpx

Obchody Dnia Patrona Szkoły Odona Bujwida

W dniu 2.XII. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Szkoła została udekorowana plakatami : na I piętrze znajdował się plakat ze zdjęciem Odona Bujwida i Jego osiągnięciami, a na II piętrze zostały pokazane plakaty z faktami z życia Bujwida, do których podpisy zrobiły klasy pierwsze. Przedstawiono krótką historię życia Bujwida, opierając się na Jego dokonaniach naukowych i społecznikowskich. Plakaty te stanowiły kanwę do lekcji o Patronie, które przeprowadziły p. Joanna Stanoch i p. Marta Gdańska.
Atrakcją była wystawa konkursowa portretów Naszego Patrona.
I miejsce zajął Paweł Lubera kl.4a
II miejsce zajęła Anna Bartyzel z kl. 1Cp
III miejsce zajęła Karolina Mach z kl. 4c.
Przyznano także wyróżnienia dla Zuzanny Studnickiej z kl.1Ap oraz Michała Ziemby z kl. 1Bp.
W tym dniu uczniowie mogli także zrobić sobie zdjęcie z wizerunkiem Patrona, które było opatrzone krótkim komentarzem.
Na kolejnym plakacie klasy drugie, trzecie i czwarte przykleiły wypowiedzi na temat: „Dlaczego Odon Bujwid może być dla nas wzorcem osobowym?” Niezwykle dojrzałe komentarze zostały nagrodzone ocenami z j. polskiego.
Uroczysty charakter tego dnia został podkreślony strojem galowym wszystkich uczniów.
Dzień Patrona Szkoły został przygotowany i przeprowadzony przez bibliotekarzy.