fbpx

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniach 13 i 14 listopada 2018 roku Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i  Uczniowie  świętowali radośnie i uroczyście  100-lecie Niepodległej. Pierwszego dnia odbył się szkolny etap Konkursu Pieśni Patriotycznej. Zaprezentowany został również program artystyczny pt. „Wolność  przyszła z Podgórza”. Pan dyrektor Andrzej Ptasznik podziękował klasie 2A i paniom profesorkom: Marzenie Bandule i Joannie Przybyłowskiej-Bogdan za barwne i interesujące widowisko, oraz strofy poetów pełne miłości do Ojczyzny które przypomniało wydarzenia sprzed stu lat .

Drugiego dnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej, na który przybyli zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych nr2  i   XLIII Liceum Ogólnokształcącego z Krakowa. W auli szkoły wybrzmiały najpiękniejsze polskie pieśni. Dodatkowo uczestnicy konkursu zadbali o elementy scenografii,  rekwizyty i stroje. Pierwsze miejsce wyśpiewali uczniowie z klasy IIa XLIII LO, drugie miejsce zajęła klasa IVte z ZSM nr2, trzecie miejsce przyznano uczniom  klasy Ia ZSG nr2. Artyści zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez dzielnicę XIII-Podgórze.

Niepodległościowe świętowanie napełniło wszystkich radością i nadzieją na następne, piękne 100 lat.