Warning: include_once(/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include_once(): Failed opening '/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include(/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 113

Warning: include(): Failed opening '/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 113

Warning: include_once(/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136

Warning: include_once(): Failed opening '/home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/zsgnr2/domains/zsgnr2krakow.pl/public_html_new/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136
Nasza uczennica Agata Domagała z klasy 4Ap i uzyskała tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. - Zespół Szkół Gastronomicznych

Nasza uczennica Agata Domagała z klasy 4Ap i uzyskała tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.

W dniach 22-24 marca 2023 r. w Szczecinie odbył się finał centralnego etapu XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.
Nasza uczennica Agata Domagała z klasy 4Ap i uzyskała tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu jest ściśle powiązana z interdyscyplinarną dziedziną wiedzy jaką jest „nauka o żywieniu”, zajmującą się współzależnością między pożywieniem człowieka a jego zdrowiem i życiem. Olimpiada jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych, których celem jest inwestowanie w zdrowie społeczeństwa.
Głównym zadaniem Olimpiady Wiedzy o Żywieniu jest upowszechnianie szeroko rozumianej wiedzy o żywieniu i żywności, a także rozwijanie zainteresowań uczniów powyższą tematyką.
Tematyką wiodącą Olimpiady były „Ryby i owoce morza – przetwórstwo i zastosowanie w żywieniu”.
W pierwszym etapie szkolnym Olimpiady startowało 8000 uczniów z 526 szkół. Do drugiego etapu okręgowego przeszło 761 osób z 433 szkół. Do trzeciego etapu zakwalifikowało się tylko 52 najlepszych uczniów.
Zainteresowanie Olimpiadą było tak duże, że w roku szkolnym 2022/2023 nastąpił wzrost ilości startujących uczniów o 50 %.

Agata, na mocy uzyskanego Zaświadczenia Laureata Olimpiady Wiedzy Żywieniu może uzyskać zwolnienie z części pisemnej egzaminu z kwalifikacji HGT.12.
Agata może także skorzystać ze wszystkich uprawnień dotyczących zwolnienia z postępowania kwalifikacyjnego na wyższe uczelnie.
Laureaci i finaliści olimpiady mogą być zwolnieni w części lub w całości z egzaminów wstępnych do szkół wyższych na kierunek zgodny z profilem olimpiady , na mocy uchwał senatów poszczególnych uczelni.
Na przykład na Uniwersytecie Jagiellońskim Laureaci Olimpiady Wiedzy o Żywieniu otrzymują maksymalny wynik kwalifikacji – pierwsze miejsce na liście rankingowej (pod warunkiem, że spełnili kryteria formalne. Dla naszej olimpiady jest to biologia. Dostępne kierunki studiów to np.: biochemia, biofizyka molekularna i komórkowa, bioinformatyka, biotechnologia,
biologia, neurobiologia, chemia, chemia medyczna, chemia zrównoważonego rozwoju, filozofia, kognitywistyka, pedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagoga specjalna, psychologia, religioznawstwo, biofizyka, geografia i gospodarka przestrzenna, geologia, etnologia i antropologia kulturowa, muzykologia, administracja, dziennikarstwo i
komunikacja społeczna, ekonomia, filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach, finanse/bankowość/ubezpieczenia, psychologia, zarzadzanie – firmą/personelem/międzynarodowe, zarządzanie informacją, zarządzanie kultura i mediami,
zarządzanie polityką społeczną, zarządzanie publiczne, analityka medyczna, farmacja, dietetyka, lekarski, lekarsko-dentystyczny, elektroradiologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne.
Agata otrzymała również ufundowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki nagrodę pieniężną oraz talon do zrealizowania w sieci Media Markt, ufundowany przez innego sponsora.

Jeszcze raz gratulujemy Agacie tytułu laureata i życzymy dalszych sukcesów.