fbpx

Nasza Szkoła wie, że pomagać trzeba mądrze i z sercem, dlatego w tym roku, po raz kolejny włączyliśmy się w akcję „Szlachetna Paczka”.

Pierwsze wyzwanie – znaleźć rodzinę. Urzekła nas sama historia naszych potrzebujących. Trzy pokolenia żyjące w jednym domu, z bogatą zagraniczną historią. Zabraliśmy się więc do działania. Przez dwa tygodnie gromadziliśmy artykuły spożywcze i chemiczne, zebraliśmy mnóstwo ubranek i artykułów dla dzieci. Ogłosiliśmy też zbiórkę pieniężną i zachęcaliśmy młodzież Naszej Szkoły do zaangażowania się.

Za uzbierane wspólnie fundusze zakupiliśmy gar wielofunkcyjny oraz bon podarunkowy na zimowe obuwie, główną potrzebę rodziny.

Cała lista potrzeb została wypełniona. Podczas pakowania przeżyliśmy wielki szok, że udało nam się wypełnić aż 29, wypchanych po brzegi artykułami, paczek.

W akcję włączyli się wszyscy uczniowie i pracownicy Naszej Szkoły. Warto wyróżnić zaangażowanie Pani Profesor Joanny Przybyłowskiej – Bogdan i Pani Profesor Magdaleny Sudoł, głównych opiekunek projektu. Zadbały o najdrobniejsze szczegóły.

Paczki trafią teraz do punktu Szlachetnej Paczki, a stamtąd wprost do naszej rodziny.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, pamiętajmy więc nie tylko o sobie i swoich potrzebach.

 

Joanna Przystał
Maria Tworzydło
Kamila Kulczyk