fbpx

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2023 roku w Krakowie odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po mszy świętej w katedrze na Wawelu pochód prowadzony przez banderię konną i orkiestrę wojskową pomaszerował przez Rynek Główny do Galerii Wielkich Polaków w parku Jordana.

Uroczystości w parku Jordana zgromadziły krakowian, m.in. przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, parlamentarzystów, Wojsko Polskie i inne służby mundurowe, przedstawicieli organizacji i środowisk patriotycznych. Licznie i ze sztandarami stawiła się młodzież krakowskich szkół.

Naszą Szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy – uczniowie klasy 2b: Eliza Chwastek, Dominika Śliwa, Tomasz Śliwa oraz Pani prof. Marta Gdańska.

W tym dniu, w szkole, odbył się konkurs „Żołnierze Wyklęci- Niezłomni Bohaterowie” zorganizowany przez Panią prof. Marzenę Bandułę.