fbpx

Małopolski Konkurs
„Stół Pięknie Nakryty” edycja X

„Wykwintna kaczka na rodzinne okazje”

23 listopada 2013 roku

I miejsce

zajęła drużyna Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 2 w Krakowie — Katarzyna Grochot i Kamil Łudzik. Katarzyna przygotowała napój: „Różana słodycz”, zaś Kamil sporządził „soczystą kaczkę na chutney z mango i jabłka w towarzystwie buraczków imbirowych z dodatkiem duetu sosów i prażonej morwy białej”. Wszystko zaprezentowali na stole „U cioci na imieninach”. Uczniów przygotowały panie: Ludwika Marszałek i Małgorzata Smęda. Opiekun: Beata Mucha

II miejsce

w konkursie przypadło drużynie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu — Barbarze Polak i Monice Janeczek, które przygotowały: potrawę — „Filet z kaczki podany na puree z selera w towarzystwie Carpaccio z buraka” oraz koktajl — „Czerwona rozkosz”. Opiekunami uczestników byli Łukasz Fudala i Józef Bąbol.

III miejsce

zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach Ewelina Wolak i Paweł Zając. Zaprezentowana przez nich potrawa to: „Flambirowana kaczka na chutney pomarańczowym” i napój: „Mint Grape”. Opiekunami uczniów była Anna Knapik i Marta Leśniak.

Goście przyznali w konkursie dwie nagrody specjalne: dla najlepszej kelnerki — Bernadetty Proszek z Prywatnego Technikum z Myślenic oraz najlepszego kucharza — Kamila Łudzika z Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 2 w Krakowie.

Pozostałe zespoły:

Prywatne Technikum w Myślenicach
Uczestnicy: Bernadetta Proszek i Ewelina Pawlik
Opiekun: Katarzyna Wróbel

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie
Uczestnicy: Roksana Tyrka i Kamil Kurczab
Opiekun: Janina Grzyb

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Szkoła Gościnności w Myślenicach
Uczestnicy: Renata Szczypkowska i Anna Fraś
Opiekun: Weronika Fijoł i Małgorzata Bergel

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Krakowie
Uczestnicy: Arkadiusz Burnetko i Tomasz Kwater
Opiekun: Barbara Adamczewska

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie
Uczestnicy: Gabriela Makulska i Tomasz Nowak
Opiekun: Seweryna Kurek i Bogumiła Podgórska

Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini
Uczestnicy: Piotr Feliksiak i Sylwia Mirek
Opiekun: Dorota Suruło i Joanna Kulawik

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej
Uczestnicy: Agnieszka Habaj i Grzegorz Turek
Opiekun: Marta Lach-Mruk i Wiesław Jabłoński

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Krakowie
Uczestnicy: Natalia Pyzik i Małgorzata Łach
Opiekun: Barbara Adamczewska

Więcej zdjęć:


Patronat honorowy

Marek Sowa — Marszałek Województwa Małopolskiego 
Jacek Majchrowski — Prezydent Miasta Krakowa 
Aleksander Palczewski — Małopolski Kurator Oświaty 
Wiesław Jopek — Krakowska Kongregacja Kupiecka


Sponsorzy: