fbpx

Małopolski Konkurs
„Stół Pięknie Nakryty” edycja IX

„Europejska zakąska na polskim stole”

24 listopada 2012 roku

I miejsce 

Zwycięski puchar przypadł w tegorocznej edycji uczniom Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 2 w Krakowie — Natalii Nosal i Leszkowi Czytajło. Leszek przygotował „krewetki królewskie pieczone w szynce parmeńskiej na aksamitnym twarożku z suszonymi pomidorami w grillowanej cukinii”. Natalia zaś napój mieszany o nazwie ” charme de lavende”. A wszystko zaprezentowali na stole, na którym gościła pachnąca lawenda pod nazwą „charme de provence”. Opiekunami uczniów były panie Iwona Kwapiszewska i Ludwika Marszałek.

Drugie miejsce w konkursie 

przypadło uczniom z Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 1 w Krakowie — Karolinie Mietła i Magdalenie Techmańskiej, które przygotowały „terrinę z kaczki z piersią z kurczaka na sosie malinowym w towarzystwie sałatki gruszkowej” oraz koktajl „dotyk słońca”. Uczennice pracowały pod okiem Seweryny Kurek i Bogumiły Podgórskiej.

Z trzeciego miejsca

cieszyli się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie Ewelina Wolak i Paweł Zając. Zaprezentowana przez nich potrawa
to: „filet z fasoli z farszem ziołowym i sałatką warzywną” oraz napój pod nazwą „fantazja z nad Sekwany”. Opiekunem uczniów była Agata Bojdo.

Oprócz trzech miejsc na podium, nasi Goście postanowili przyznać jeszcze dwie nagrody specjalne wśród kelnerów. Pierwsza z nich to wyróżnienie za najładniejszy stół, którą otrzymała uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 2 w Krakowie — Natalii Nosal. Drugie wyróżnienie przyznano za najbardziej oryginalny napój mieszany. Otrzymała je uczennica z Prywatnego Technikum w Myślenicach — Bernadetta Proszek.

Pozostałe zespoły:

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej
Uczestnicy: Grzegorz Babicz i Sabina Abram
Opiekun: Marta Lach-Mruk i Wiesław Jabłoński

Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Krakowie
Uczestnicy: Weronika Kozień i Sylwia Jastrzębska
Opiekun: Agata Kosowicz, Magdalena Leśniak, Anna Knapik

Prywatne Technikum w Myślenicach
Uczestnicy: Patrycja Leśniak i Bernadetta Proszek
Opiekun: Katarzyna Wróbel

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie
Uczestnicy: Ewelina Kałucka i Andrzej Nowak
Opiekun: Małgorzata Hołda

Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
Uczestnicy: Justyna Komenda i Piotr Cała
Opiekun: Joanna Jakubowska, Marta Czapla

Zespół Szkół w Dąbrowicy
Uczestnicy: Patryk Pieprzyk i Adrian Paruch
Opiekun: Anna Biernat, Anna Jop

Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu
Uczestnicy: Paweł Stasiak i Magdalena Kuberska
Opiekun: Elżbieta Płotkowiak, Katarzyna Łąka-Juda

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini
Uczestnicy: Iwona Błaszczyk i Rafał Ciupek
Opiekun: Beata Mucha

Sprawozdanie z IX edycji konkursu


Patronat honorowy

Marek Sowa — Marszałek Województwa Małopolskiego 
Jacek Majchrowski — Prezydent Miasta Krakowa 
Aleksander Palczewski — Małopolski Kurator Oświaty 
Wiesław Jopek — Krakowska Kongregacja Kupiecka


Sponsorzy: