fbpx

Lekcje z ZUS

W październiku2022 r. rozpoczęliśmy realizację projektu „Lekcje z ZUS.

Lekcje z ZUS to projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne, dlatego „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W projekcie biorą udział uczniowie klas trzecich technikum pod opieką Pani prof. Marii Staszeczka – nauczycielki podstaw przedsiębiorczości. Zdobytą na lekcjach wiedzę uczniowie będą mogli sprawdzić podczas Olimpiady pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Cały projekt objęty jest patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji i Nauki.