fbpx

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

12 listopada uczniowie pierwszych klas wraz z nauczycielami wzięli udział w akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od słów wicedyrektor Ewy Koniecznej skierowanych do młodzieży o tym, że nic nie jest dane na zawsze, a wyrazy patriotyzmu należy dawać nie tylko przez pamięć, ale także poprzez wzorową postawę obywatelską. W trakcie krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez p. prof. Magdalenę Ponichterę i p.  prof. Aleksandrę Sałakowską uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia historyczne oraz postaci, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości. Występ trzecioklasistów uświetniła oprawa muzyczna scholi prowadzonej przez p. prof. Annę Miernik. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali hymn oraz wiele pieśni patriotycznych. Puentę uroczystości wyśpiewała Wiktoria Kopczyńska: „Ty to masz szczęście, że w tym momencie żyć ci przyszło w kraju nad Wisłą…”