fbpx

„Kulturalnie, teatralnie…”

Miłość jest najważniejszym wydarzeniem między narodzinami, a śmiercią człowieka. Gdyby zniknęły wszystkie książki o miłości, zniknęłaby niemal cała literatura piękna, nie byłoby ani bajek, ani wierszy, ani piosenek. (B. Wojciszke „ Psychologia miłości”.)

W dniu 2 marca 2022 r. byliśmy na spektaklu „Dyplom z miłości” w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Spektakl AST „Dyplom z miłości” to przedstawienie dyplomowe, w którym wykorzystano listy m.in. Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wisławy Szymborskiej, Kornela Filipowicza, utwory Jerzego Wasowskiego oraz Kory Jackowskiej.

Był to koncert – „raczej spotkanie z miłością w różnych jej odsłonach, na różnych etapach.”

Poprzez najpiękniejsze polskie utwory o miłości oraz korespondencję miłosną z XX w. mogliśmy przyjrzeć się z wnikliwością i czułością doświadczeniom innych, ale i podzielić się własnymi. Zobaczyć w nich, co jest odmienne, a co bardzo podobne …. w miłości.

Zapraszamy na kolejne teatralne wyjścia.