fbpx

KUCHNIA DLA KLIMATU

ZSG nr 2 uczestniczy w programie „EKOLOGICZNA SZKOŁA”, który jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Ekologiczny projekt młodzieżowy pod hasłem: „KUCHNIA DLA KLIMATU” ma na celu wzmocnić wiedzę całej Społeczności Szkolnej na temat zmian klimatu, które są wyzwaniem dla całej ludzkości. Musimy budować klimatycznie świadome społeczności, które rozumieją, czym jest zmiana klimatu, znają jej przyczyny i skutki, potrafią wziąć za nią odpowiedzialność i działać na rzecz ochrony planety. Podstawą do budowania takiej świadomości jest rzetelna wiedza i nasze indywidualne zaangażowanie, dlatego realizując projekt chcemy zwrócić uwagę jak ważne są nasze wybory konsumenckie i obywatelskie, styl życia oraz dieta.

Działania naszej szkolnej – ekologicznej grupy projektowej obejmują następujące zagadnienia:

1. Produkcja żywności, a środowisko.
2. „Klimatyczny ślad kotleta”.
3. „Food miles”, czyli dlaczego warto kupować lokalne produkty?
4. „Zmień dietę, by chronić planetę”.
5. Ekożywność.

Cały plan naszych działań projektowych znajduje się w padlecie:

https://padlet.com/renatakurdziel1/4a6dgywlh9af6yfe